با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان ؛


مانور اطفای حریق شهرستان تفت در منطقه‌ای نزدیک به روستای مزرعه مستوفی دهستان شیرکوه اجرا و با اقدام به‌موقع و تلاش مأموران و نیروهای امدادی دستگاه‌های ذی‌ربط و نیروهای بسیج و نیروهای مردمی و محلی آتش در این منطقه کنترل و پیشروی آن مهار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت، مانور اطفای حریق شهرستان تفت با حضور "علیرضا نوکار" فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان در منطقه‌ای نزدیک به روستای مزرعه مستوفی دهستان شیرکوه اجرا و با اقدام به‌موقع و تلاش مأموران و نیروهای امدادی دستگاه‌های ذی‌ربط و نیروهای بسیج و نیروهای مردمی و محلی آتش در این منطقه کنترل و پیشروی آن مهار شد.

"علیرضا نوکار " در حاشیه این مانور اظهار داشت: با توجه به بارش‌های خوب بهاری، رشد مطلوب علوفه و گرم شدن هوا و افزایش خطر آتش‌سوزی در عرصه‌های مرتعی و همچنین به دنبال اهمیت موضوع مبنی بر پیشگیری و اطفای حریق در مراتع شهرستان، در راستای افزایش توان عملیاتی نیروهای عضو ستاد بحران شهرستان، مانور اطفای حریق برای نخستین بار در سال جاری در عرصه‌های ملی منابع طبیعی دهستان شیرکوه شهرستان تفت برگزار شد.

فرماندار شهرستان تفت هدف از اجرای این مانور را توان‌افزایی نیروهای یگان حفاظت و تجهیزات اطفا حریق همچنین نحوه صحیح مدیریت بحران در زمان آتش‌سوزی عنوان کرد.

نوکار خاطرنشان کرد: ارزیابی توانایی عمل‌کنندگان شامل نیروهای انسانی و تجهیزات انفرادی و گروهی و نیروهای یگان حفاظت در اطفاء حریق در مراتع، آمادگی کارکنان و چگونگی مدیریت بحران در هنگام حریق، فراهم کردن تجهیزات در حالات اضطراری و رفع نواقص احتمالی، ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران، بررسی اﻣﮑﺎﻧﺎت ﻻزم ﺟﻬﺖ پیشگیری از وﻗﻮع حریق در مراتع و شناسایی نقاط ضعف و قوت نیروهای عملیاتی دستگاه‌های امدادرسان جهت هماهنگی و رفع نواقص در حوادث واقعی از دیگر اهداف این مانور بود.

فرماندار تفت تأکید کرد: از روستاییان، بهره‌برداران، دهیاران و شوراهای روستاها درخواست می‌شود تا نسبت به آتش‌سوزی در مراتع حساسیت نشان داده و با مشاهده آتش‌سوزی حتماً مراتب را با شماره تلفن امداد مرتع ۱۵۰۴ اطلاع‌رسانی کنند تا یگان حفاظت منابع طبیعی سریعاً به موضوع رسیدگی کنند.آدرس کوتاه :