در پی پیگیری های استاندار یزد صورت پذیرفت:

افزوده شدن یک قطار مسافری به مسیر یزد – تهران در آینده نزدیک

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد از اضافه شدن یک قطار مسافری به مسیر یزد تهران در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، علی صالحی با اشاره به دیدار اخیر استاندار یزد با دکتر صالحی، مدیرعامل راه آهن کشور از پیگیری جدی مطالبات مردم در این دیدار خبر داد و گفت: خوشبختانه با قول مساعد مدیرعامل راه آهن کشور، در آینده نزدیک یک قطار مسافربری به مسیر یزد به تهران افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم در راستای تکمیل و توسعه زیرساختهای حمل و نقل ریلی در استان یزد گفت: خوشبختانه طی مدت زمان محدود بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال برای تکمیل پروژه دو خطه کردن بافق – زرین شهر هزینه شده است که تحقق این پروژه، کاهش چشمگیر توقف قطارها در طول مسیر و هزینه های عمومی را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد همچنین با اشاره به تخصیص اعتبار دولت سیزدهم در سفر ریاست جمهوری به استان یزد برای تکمیل و تجهیز راه آهن یزد به اقلید گفت: راه آهن یزد به اقلید که به دلیل نقایصی، نیازمند تکمیل و تجهیز برای بهره برداری نهایی است با اعتبار در نظر گرفته شده از سوی دولت، به سرعت و با تلاش بی وقفه در حال تکمیل است که انشاا.. با اتمام آن، به صورت عملیاتی مثلث گردشگری ایران یعنی یزد، اصفهان و شیراز به یکدیگر متصل خواهند شد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل ریلی در استان اظهار داشت: نزدیک به 40 درصد از جابجایی بار استان از طریق حمل و نقل ریلی صورت می پذیرد که این موضوع کمک شایانی به کاهش ترافیک جاده و حوادث ناشی از آن در جاده های مواصلاتی استان نموده است ضمن آن که توسعه حمل و نقل ریلی به عنوان صنعتی دوستدار محیط زیست در کاهش آلاینده ها و هزینه های دیگر نقش مهمی داشته است که شایسته قدردانی است.

یادآور می شود در نشست دیدار استاندار با مدیرعامل شرکت راه آهن کشور مطالبات مردم استان در این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و تصمیمات مناسبی در این رابطه اتخاذ شد.

افزودن نظرات