« بازگشت

برگزاری نشست فوق العاده کارگروه توسعه شهرستان بافق

برگزاری نشست فوق العاده کارگروه توسعه شهرستان بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق، نشست فوق العاده کارگروه توسعه شهرستان بافق با حضور نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه بافق، اعضای شورای شهر، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی در سالن آیت الله شیخ محمدتقی بافقی فرمانداری بافق برگزار شد.

نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رعایت مسئولیت اجتماعی باید سرلوحه تمامی معادن شهرستان باشد، گفت: شرکت هایی که برنده مزایده واگذاری معادن سنگ آهن می شوند باید مسوولیت‌های اجتماعی را رعایت کند و تامین خوراک شهرستان را در زمینه کنسانتره و گندله سازی در اولویت قرار دهد.

محمدرضا صباغیان واگذاری 4/1 سهام ترجیحی به کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی را بیان کرد و یادآور شد: این حق کارگران شرکت سنگ آهن می باشد که مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی فولاد ( رضا مسرور ) این موضوع را پذیرفته اند.

فرماندار بافق با اشاره به اهداف اصلی این کارگروه یادآور شد: نشست کارگروه توسعه شهرستان به منظور هم اندیشی با مسئولان و ایجاد تعامل و وفاق برای رسیدن به نتایج مطلوب به نفع مردم و شهرستان می باشد.

سید مهدی طلائی مقدم گفت: مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست سرمایه گذاری 50 درصد از محل فروش سهام شرکت سنگ آهن مرکزی در طرح های این شرکت، پیگیری و مصوب شدن نظرات مسئولان شهرستان در خصوص امید نامه و بندهای آن در هیئت مدیره صندوق بازنشستگی فولاد، نحوه واگذاری آنومالی شیطور، رفع مشکلات معدن کوشک، احداث و تکمیل کارخانه های جوار معدنی و فولادی، اجرای طرح های عمرانی، رفاهی، پزشکی و... توسط معادن و صنایع شهرستان، نحوه بکارگیری نیرو در شرکت ها با اولویت نیروهای بومی شهرستان، اجرای مسوولیت های اجتماعی و رعایت حقوق شهرستان و روستا‌های اطراف توسط معادن و صنایع موجود در شهرستان، سهام ترجیجی به کارگران، تامین خوراک صنایع جوار معدنی و فولادی شهرستان و ... بود که با حضور حاضرین به تصویب رسید.