جلسه بررسی طرح مدیریت پسماند زباله در شهرستان مهريز برگزار شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز، جلسه طرح مدیریت پسماند زباله با حضور فرماندار ، مسئول مرکز تحقیقاتی محیط زیست و آلودگی‌های محیطی جهاد دانشگاهی یزد و جمعي از مسئولين شهرستان  در محل سالن اجتماعات فرمانداري مهريز برگزار شد

مائده دهقاني هدف اين جلسه ارائه راهکارهای مناسب برای مدیریت صحیح پسماند و شناسایی نقاط ضعف، قوت، فرصت و کمبودها خواند و گفت : این طرح با بهره گیری از فناوری های روز دنیا و استانداردهای جهانی، نخاله های ساختمانی، صنعتی، بیمارستانی و شهری ساماندهی می کند.
مسئول مرکز تحقیقاتی محیط زیست جهاد دانشگاهی یزد  گفت :  در مهریز سالانه 80 تا 110تن زباله ساختمانی، 22 تن پسماند شهری ، 100 کیلوگرم پسماند عفونی بیمارستانی و 490 تن پسماند صنعتی و سه هزار کیلوگرم پسماند کشاورزی تولید می شود.
دهقانی بیان داشت: مطالعات آنالیز کمی و کیفی پسماند در چهار فصل، جانمایی‌ها و بررسی مکان های دفن پسماند صورت می‌گیرد و امید است که گامی موثر در راستای حفاظت از محیط زیست و نیل به توسعه پایدار باشد

همچنین فرماندار مهریز گفت: برای اجرای این طرح در این شهرستان به همکاری و همراهی تمام دستگاه های اجرایی و همراهی مردم نیاز دارد.
رضا زارع زاده مهریزی افزود: اجرای طرح نقش مهمی در کاهش آلودگی ها و کمک به سلامت مردم و تامین رفاه عموم شهروندان دارد و برای اجرای آن حمایت صورت می گیرد .


در این کارگروه، کارشناسان بهداشت محیط ، منابع طبیعی، محیط زیست، نماینده آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و شهرداری به ارائه نظرات خود در خصوص چگونگی دفن و ساماندهی زباله ها پرداختند.
آدرس کوتاه :