با حضورنماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس:


دومین مجمع سلامت شهرستان مهریز با شعار اجتماعي شدن سلامت يك ضرورت نه يك انتخاب در محل سالن اجتماعات شهيد رجايي فرمانداري مهريز برگزار شد .

دومین مجمع سلامت شهرستان مهریز با شعار اجتماعي شدن سلامت يك ضرورت نه يك انتخاب در محل  سالن اجتماعات شهيد رجايي فرمانداري مهريز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهريز،چهارشنبه نوزدهم دي ماه دومین مجمع سلامت شهرستان با حضور نماينده حوزه انتخابيه مهريز در مجلس شوراي اسلامي ، امام جمعه و فرماندار شهرستان ،رييس دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي(ره) يزد،معاون درمان وبرخي از مسئولين شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداري مهريز برگزار شد .

در اين جلسه محمدرضا صباغیان بافقی  بابیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است گفت: 60 درصد از مردم شهرستان از عارضه چاقی رنج می‌برند و به همین دلیل دچار بیماری و امراض مختلف شده‌اند. نماینده حوزه انتخابیه مهریز همچنین با اشاره به احادیث و روایات بزرگان دین خاطرنشان کرد: با توجه به احادیث و روایات به اهمیت رابطه سلامتی با سبک زندگی اسلامی و تغذیه سالم واقف می‌شویم. یکی از مواردی که بزرگان دین بر آن تأکید کرده‌اند، موضوع محدود کردن تغذیه روزانه به دو وعده غذایی صبحانه و شام است که در حال حاضر در برخی از کشورها ازجمله ترکیه این شیوه تغذیه رعایت می‌شود؛ اما در ایران روزانه سه وعده‌غذای سنگین مصرف می‌شود که بسیار به بدن و دستگاه گوارش و قلب آسیب وارد می‌کند و مولد بیماری است.

وی در پاسخ به درخواست رئیس بیمارستان مهریز از نماینده برای پیگیری تأمین تخصیص بودجه از سوی وزارت بهداشت گفت: علیرغم پیگیری‌های انجام‌شده، وزارت بهداشت به دلیل کمبود بودجه و مخارج زیاد نمی‌تواند درزمینهٔ تخصیص بودجه همکاری کند. سياستهاي حوزه بهداشت و درمان باید در جهت  پیشگیری از وقوع بیماری‌ها باشد

صباغیان بافقی با استقبال از پیشنهاد مبنی بر استفاده از ظرفیت حسینیه‌ها برای فعالیت‌های ورزش در طول سال گفت: حوزه بهداشت و درمان در کنار پیگیری موضوع تجهیز و توسعه بیمارستان تخصیص بودجه به بخش بهداشت و درمان، به موضوع ورزش در شهرستان ورود کنند و می‌توانند پرچم‌دار توسعه سلامتی و ترویج ورزش در بین مردم نیز باشد.

لازم به توضیح است مجمع سلامت در هر شهرستان با مشارکت مردم و مسئولین، معتمدین، روحانیون و نخبگان، ورزشکاران و هنرمندان، سمن‎ها و فعالان سلامت، با محورهای مشارکت همگانی برای تامین، حفظ و ارتقای سلامت، مسئولیت همه افراد جامعه و بخش‎های مختلف توسعه در حوزه سلامت، فرهنگ‎سازی و تامین حمایت‎های قانونی از مبانی اصلی نهادینه‎سازی مسئولیت‎پذیری و پاسخگویی اجتماعی برای سلامت تشکیل می‎شود.

 


آدرس کوتاه :